Menu

415px-Logo Rieter.svg     itf-logo-transparent

Známe semifinalisty dvouher 2018

V semifinále se utká Patrik Rikl s Vítem Kopřivou, druhou dvojici tvoří nasazená jednička Marek Jaloviec a David Poljak. Mezi poslední čtyři hráče v soutěži tak proklouzli pouze čeští tenisté. Nejrychleji své utkání v první "rundě" zvládl Vít Kopřiva, který hladce porazil Tomáše Machače 6:3, 6:1. Zatímco na jedničce začínal druhý set, spokojený Kopřiva už dával vítězné rozhovory.

Kopřiva: Dnes jsem spokojený, hrál jsem dobře a držel si servis a čekal na chybu soupeře. V prvním setu mě soupeř nedával moc šancí na brejk, zkraje velmi dobře podával. Pak se mi ho povedlo jednou brejknout a set jsem už dopodával, ve druhém setu jsem získal brejk na 3:1 a soupeř malinko psychicky odešel. Dnes jsem nehrál nějaký světový tenis, ale nekazil jsem a byl lepší ve výměnách.

Machač: Jsem zklamaný, cílem bylo uhrát semifinále, kde už jsou slušné body do žebříčku. Soupeře jsem měl nastudovaného z předchozího dne, kdy mi přišlo, že mu to moc nejde. Dnes mě ale překvapil, hrál daleko lépe. Mě odešel v prvním setu servis a soupeř byl lepší, vyhrál zaslouženě.


Na jedničce dlouho vzdoroval zkušený Jan Mertl mladšímu soupeři Patriku Riklovi, v prvním setu dokázal Mertl odvrátit 2 setboly, ale v tie-breaku už Rikl šanci nepustil a využil hned první příležitost k ukončení setu. I ve druhém setu to byl boj o každý balón, kdy Rikl ukázal větší trpělivost a zvítězil 7:6, 6:4.

Rikl: Dnes to nebyl snadný zápas. V prvním setu jsem neudržel brejk a nevyužil dva setboly a nechal set dojít do tie-breaku. Sporný míč byl podle mě v autu, je to věc rozhodčího. Ve druhém setu jsem naštěstí už brejk udržel. V semifinále jdu na Kopřivu, známe se z juniorů, ale teď jsme spolu dlouho nehráli.

Mertl: Dnes mi moc nešel servis, dal jsem několik dvojchyb, bohužel z toho dvě v tie-breaku. V prvním setu se mi povedlo vrátit do zápasu, bohužel tie-break rozhodl trochu sporný míč, který jsem neviděl. Zklamala mě rozhodčí, která se na to nešla ani podívat. Dle diváků to byl spíš dobrý míček. Ve druhém setu jsem ztratil podání, přesto jsem měl několik breakbolů a mohl vyrovnat skóre. Soupeř ale dokázal vždy zahrát dobré míče na lajnu a nedal mi šanci. S účastí jsem spokojený, ve svém věku jsem rád, že mi slouží zdraví. Je fajn hrát turnaje doma v Česku, člověk může sebou vzít rodinu a nemusí se trmácet po světě.


Poslední zástupci z ciziny jsou z kola ven. David Poljak dnes udolal Brazilce Oscara Gutierezze 6:4, 6:1. V utkání oba soupeři dávali průchod svým emocím, nakonec je lépe ovládl Poljak a po dvou letech se dostal na antuce do semifinále.

Poljak: Dnes to bylo trochu psycho. Nečekal jsem, že soupeř bude ještě větší nervák jak já. V prvním setu jsem na úvod soupeře brejkl, ale hned jsem přišel o vlastní podání, to mě zdravě naštvalo. Soupeř se choval na kurtu opravdu špatně, neustále diskutoval a dohadoval se. Dokázal jsem to ale využít a ve druhém setu ho zlomit. Za stavu 5:1 jsem měl 0:40, trochu jsem se bál, aby se soupeř nedostal zpátky do zápasu, naštěstí jsem si to dokázal uhrát.

Na jedničce pak Marek Jaloviec v přetahované zdolal Rusa Alexandra Vasilenka 7:6, 6:4. 

Jaloviec: Začátek zápasu poznamenaly moje zbytečné chyby, kdy jsem dostal soupeře na koně, povedlo se mi to dostat do tie-breaku a v něm jsem byl lepší. Ve druhém setu jsem měl vedení jednoho brejku a několik možností to ukončit dříve, nakonec jsem se musel spolehnout na svůj servis a zápas dopodávat. Dostávám se do tempa po delším zranění a potřebuju se vyhrát, ještě to není ono. 


Pořadatel v Ústí nad Orlicí

logo-vertical-vanekagencyVANĚK AGENCY
Mgr.Vladimír Vaněk
SNP 603, 500 03 Hradec Králové
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.vanek-agency.cz


logo TKUO

Partner pořadatele
TENISOVÝ KLUB
 Ústí nad Orlicí, o.s.
V Lukách 276, 562 01 Ústí nad Orlicí
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  | Tel: +420 602 472 374

Pořadatel v Pardubicích

logo-dae-servicesDAE Services s.r.o. 
Eva Nováková, MBA
Smilova 103, 530 02 Pardubice
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
www.daeservices.cz


Partner pořadatele
LTC Pardubice
Labská 15, 530 02 Pardubice
tel. 777 341 301 | e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.