Logo
Vytisknout tuto stránku

Zemřel hlasatel Jiří Hetfleiš

Zemřel hlasatel Jiří Hetfleiš

15. března 1928 - 5. července 2018

Jiří Hetfleiš se narodil se 15. března 1928 v Ústí nad Orlicí a celý svůj život zasvětil sportu, hlavně atletice, kde od roku 1946 pracoval v různých funkcích.

Ve svém rodném městě působil celý život v atletickém oddílu Jiskra Ústí (tři roky byl také předsedou). Ve východních Čechách byl činný v soutěžním úseku (krátce i předsedal pardubickému atletickému svazu), a především ve statistice. Ta byla jeho celoživotní vášní – od roku 1966 byl členem mezinárodní ATFS a českému Sdružení atletických statistiků řadu let předsedal (1991-2009).

Po celé zemi byl známý jako hlasatel atletických soutěží, tři desetiletí nepřetržitě provázel „velké“ republikové šampionáty mužů a žen, dvacet let Zlatou tretru v Ostravě, a byl také hlasatelem mistrovství Evropy v roce 1978 v Praze. Od Českého atletického svazu obdržel v roce 2007 titul Čestný člen.

Ve svém rodném městě byl Jiří Hetfleiš dlouhá léta hlasatelem tenisového Rieter Cupu, který se hrál v Ústí nad Orlicí celkem osmnáctkrát jako mistrovství České republiky mužů a žen.

Na tenisové kurty ho k mikrofonu přivedl pořadatel turnaje (a bývalý atlet) Vladimír Vaněk, který na spolupráci s ním vzpomíná s úsměvem: „Tenisté byli zpočátku trochu nervózní, možná z jeho hlasitějšího projevu. V dalších letech si je však Jiří Hetlfeiš získal profesionalitou, pečlivou statistikou a obrovským množstvím informací. Byl to skvělý odborník a slušný člověk.“

Jiří Hetfleiš zemřel 5. července v požehnaném věku 90 let. Poslední rozloučení se koná v úterý 17. července 2018 v 11 hodin v obřadní síni u městského hřbitova v Ústí nad Orlicí.

Vytvořilo studio © Vaněk design. Všechna práva vyhrazena