Menu

415px-Logo Rieter.svg     itf-logo-transparent

Už známe letošní semifinalisty

Prvním semifinalistou se stal Rakušan Dennis Novak (č. 4), který si rychle poradil se svým krajanem Janem Poskocilem 6:0, 6:4. Páteční program odstartují zápasy semifinále dvouhry od 10:30 na kurtu číslo jedna.


Do semifinále proklouzl švédský kvalifikant Jonathan Mridha, který porazil taktéž úspěšného tenistu z kvalifikace Ondřeje Krsteva 6:3, 6:4. Na turnaji se prezentuje dobrým servisem a hrou bez větších chyb. Krstev ve 2. kole porazil Jana Hernycha, zkušeného člena Davis Cupového týmu a bývalého 70. hráče na žebříčku ATP.

Mridha: "Nehrál jsem dneska nějak dobře, ale v obou setech se mi podařilo soupeře brzy brejknout a poté jsem se soustředil na svůj servis a set dovedl vždy do vítězného konce. Zatím jsem se svým výkonem na turnaji spokojený, uvidíme, jak se povede semifinále."

Krstev: "Dnes to bylo rychlé, soupeř na mě vlítnul, prohrál jsem si hned na úvodu podání. Hrál rychle, bez chyb, bylo to těžké. Hernych včera nehrál tak dobře, více chyboval, limitovalo ho bolavé koleno, Mridha byl daleko těžší soupeř. Vypracoval jsem si snad jenom jeden nebo dva brejkboly, soupeř dobře servíroval. Vstup do druhého setu jsem také nezvládl, měl jsem 40:15 při svém podání a game jsem nedokázal dotáhnout. S postupem do čtvrtfinále jsem spokojený, jsem rád za dva body do žebříčku, teď se přesouvám do Pardubic na další turnaj."

Jako třetí postoupila po tuhém boji nasazená jednička Marek Jaloviec, ten sice přehrál Marka Gengela ve dvou setech 7:6, 6:3, ale zápas trval přes 2 hodiny a byl plný dlouhých výměn. Větší trpělivost prokázal Jaloviec, který v soutěži ještě neztratil ani set.

Jaloviec: "První set se mi nedařilo podle mých představ, byl sem o brejk dole, pak jsem podával na vítězství za stavu 5:4, nedal to, v tie-breaku jsem vedl dokonce 6:1, ale soupeř srovnal. Asi jsem byl už myšlenkami vedle v akvaparku. Ve druhém setu jsem chtěl začít hrát agresivně, ale výsledkem byl nepříznivý stav 0:2. Změnil jsem hru, začal víc švihat, měnil hru a podařilo se mi to otočit. Semifinále bude nový zápas, doufám, že už s lepší koncentrací. Soupeře znám, má svoji kvalitu, podle mě převyšuje turnaje futures..."Posledním semifinalistou se stal Vít Kopřiva, nasazená pětka, který si poradil ve dvou setech se zkušenějším Janem Mertlem 6:4, 6:4. Kopřiva v prvním setu málem přišel o vedení 5:2, kdy si Mertl vypracoval několik brejkbolů na 5:5, ale využít je už nedokázal.

Mertl: "Dnes jsem chyboval víc, než bylo zdrávo. Celý týden jsem se tu nijak extra necítil, hrál jsem v předchozích utkání vždy tři sety a možná to na mě trochu dolehlo. Každopádně soupeř hrál výborně, je hodně běhavý, má výborný beckhand a vyhrál zaslouženě. Úplně mi neseděli míče, s kterými se tu hraje, ale měl jsem dnes několik nalitých míčů, které jsem nedokázal uhrát, což asi rozhodlo. Kdybych vyroval na 5:5, mohlo to být jiné, ale na to se nehraje. Je příjemné hrát doma v Čechách, člověk se nemusí nikam trmácet, má vše po ruce. Teď mě čekají další future turnaje v Pardubicích a v Brně, pak se uvidí, co bude dál...

Kopřiva: "Dnes to bylo konečně utkání podle mých představ, jsem se svým výkonem spokojený. Paradoxně mi nešel první servis a musel jsem si míče uhrát víc přes druhý servis, než bych chtěl, takže do semifinále je co zlepšovat. Trochu jsem dnes vypadl za stavu 5:2 z role, kdy jsem hrál zbytečně pasivně, ale set jsem dokázal ubojovat. Trochu mi vadil hluk z koupaliště, přeci jen je složité se naplno koncentrovat celý zápas. Naštěstí do druhého setu jsem se vrátil zpět aktivní hrou a za stavu 2:2 se mi povedl brejk a utkání jsem už dopodával."

Pořadatel v Ústí nad Orlicí

logo-vertical-vanekagencyVANĚK AGENCY
Mgr.Vladimír Vaněk
SNP 603, 500 03 Hradec Králové
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.vanek-agency.cz


logo TKUO

Partner pořadatele
TENISOVÝ KLUB
 Ústí nad Orlicí, o.s.
V Lukách 276, 562 01 Ústí nad Orlicí
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  | Tel: +420 602 472 374

Pořadatel v Pardubicích

logo-dae-servicesDAE Services s.r.o. 
Eva Nováková, MBA
Smilova 103, 530 02 Pardubice
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
www.daeservices.cz


Partner pořadatele
LTC Pardubice
Labská 15, 530 02 Pardubice
tel. 777 341 301 | e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.