Menu

415px-Logo Rieter.svg     itf-logo-transparent

Jednička do finále nepostoupila

Překvapivou podobu má letošní finále dvouhry mužů na turnaji Rieter Open. Do finále postoupil David Poljak (č. 6), který si poradil ve dvou setech s nasazenou jedničkou Markem Jaloviecem 6:4, 6:4. Na to, že antuka není jeho oblíbený povrch, dostal se na našem turnaji až do finále, dle jeho slov do vůbec prvního svého finále na antuce. Druhým finalistou je Vít Kopřiva, který porazil ve třech setech Patrika Rikla 6:4, 4:6, 6:3. Ten si alespoň spravil chuť ve čtyřhře, ve které spolu s Filipem Poláškem porazili Antonína Bolardta a Tomáše Machače.

Kopřiva: Při rozehře jsem se cítil dobře, padalo mi to tam, ale začátek zápasu jsem byl nervózní a Patrik na mě nastoupil. Povedlo se mi z toho oklepat a první set jsem získal pro sebe. Ve druhém setu jsem smolně neuhrál první game při svém servisu, měl jsem několik gamebolů, ale Patrik byl trpělivější. Pak se to se mnou vezlo. Do třetího setu jsem chtěl vstoupit dobře, abych nemusel nic dohánět, naopak soupeř trochu překvapivě po vyhraném setu vypadl z koncentrace a já získal brejk, který jsem držel. Každý game při mém servisu byl ale boj o každý míč. Na finále se těším, s Davidem Poljakem jsme kamarádi, zkusím na něj něco vymyslet, vzájemná bilance nehraje v můj prospěch...

Rikl: Dnes byl soupeř lepší. Já jsem se dnes vůbec necítil ve své kůži. Necítil jsem žádný úder, nešlo mi podání, nedokázal jsem se do toho dostat. Paradoxně mi ani nepomohl vyhraný druhý set.

Poljak: Postup do finále je super, dnes jsem hrál dobře, ve druhém setu jsem měl u pár míčů strach, aby se Marek nedostal zpátky do zápasu, ale naštěstí jsem v důležitých okamžicích zahrál opravdu dobře.

Jaloviec: Dnes jsem se na kurtu trápil, necítil jsem se dobře a dost jsem kazil, čímž jsem to soupeři zbytečně usnadnil. Ve druhém setu jsem měl několik šancí na obrat, ale soupeř měl víc štěstí.